Ks. Wacław Buryła jest autorem kilkudziesięciu tomików poezji. Jego ostatni wydany tomik wierszy z 2015 r. nosi tytuł: „Strojenie duszy”. Swoje wiersze, modlitwy, eseje drukował także w almanachach i pracach zbiorowych. Jego poezja jest czytana, śpiewana, recytowana.

 

 

Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. W swoim środowisku znany jest jako propagator kultury, od 19 lat organizuje w Krośnicach Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O ludzką twarz” oraz liczne spotkania z poezją.
Ks. Wacław Buryła był gościem uczniów Publicznego Gimnazjum im. Rodzin Męcińskich i Zborowskich w Łęgu Tarnowskim.

Mądre słowa i piękna poezja dominowała na spotkaniu. Ksiądz Buryła opowiadał o sobie, swojej rodzinie, twórczości, dlaczego został poetą i dlaczego tak dużo pisze o miłości, uczestnikom spotkania czytał swoje wiersze i fragmenty prozy. Poważne tematy przeplatał z zabawnymi historiami zaczerpniętymi ze swojego życia i pracy katechety. Rozstając się z młodymi uczestnikami spotkania pozostawił im przesłania, że najważniejsza w życiu każdego człowieka jest miłość, którą trzeba pielęgnować od samego początku, by mogła w pełni rozkwitnąć, oraz że najważniejszy jest czas teraźniejszy, bo czasu przeszłego nie możemy już zmienić, a czasu przyszłego możemy nie doświadczyć. Pamiątką ze spotkania była zakupiona książka z autografem autora.

Spotkanie z ks. Wacławem Buryłą odbyło się w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I Edycji Budżetu Obywatelskiego.
M-GBP w Żabnie zaprasza na kolejne spotkania z cyklu „Zaczytani z gwiazdami”:
- z Arturem Barcisiem - 26 października, godz. 10.00
- z Hanną Banaszak - 8 listopada, godz. 18.00
- z Robertem Makłowiczem - 16 listopada, godz. 17.30
- z Eleni - 7 grudnia, godz. 17.00.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej