Biblioteka Publiczna w Niedomicach włączyła się w III ogólnopolską akcję Nocy Bibliotek, która odbyła się pod hasłem: „Czytanie porusza”. Wieczorno-nocna impreza zaczęła się o godz. 18.00. W trakcie jej trwania na uczestniczące w niej dzieci czekało wiele niespodzianek i zadań do wykonania. 

Zagadki dotyczące ulubionych bohaterów literackich czekały na rozwiązanie ukryte w stronicach książek, które trzeba było odszukać na półce. „Podróżnicze koło fortuny” odkryło przed dziećmi 7 cudów świata starożytnego, a prezentacja multimedialna, którą czytelnicy mieli okazję obejrzeć, przybliżyła historię materiałów pisarskich. Wielką frajdę sprawiło dzieciom rozwiązywanie rebusów nawiązujących tematem do obejrzanej prezentacji. Odbyło się także głośne czytanie fragmentów książki podróżniczej autorstwa Martyny Wojciechowskiej pt. „Kobieta na krańcu świata”, za które każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom za piękne czytanie.
Uwieńczeniem spotkania była emisja filmu pt.: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”. Prawo do publicznej emisji filmu było efektem udziału biblioteki w akcji, a wszyscy uczestnicy biorący w niej udział otrzymali pamiątkowe imienne certyfikaty.
Impreza biblioteczna spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony dzieci i  uświadomiła wszystkim, że biblioteka to miejsce dostępne oraz przyjazne dla każdego i w każdym wieku.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej