W Bibliotece Publicznej w Niedomicach odbyło się głośne czytanie opowiadania autorstwa angielskiego pisarza Leo Buscaglia pt.:”Jesień liścia Jasia” w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, przypadającego 29 września i ustanowionego z inicjatywy Izby Książki w 2001 roku.

 

 


Data jest nieprzypadkowa, odnosi się do dnia urodzin Janiny Porazińskiej, pisarki książek dla dzieci. Najważniejszymi beneficjentami tego święta są dzieci. Tym razem bibliotekę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedomicach wraz z wychowawcami.

 

Opowieść o życiu dla małych i dużych przeczytała najmłodszym czytelnikom pani Magdalena Dembińska, na co dzień wykonująca zawód logopedy. Narratorem opowiadania jest liść o imieniu Jaś, który rośnie, dojrzewa i opada wraz z innymi liśćmi z drzewa symbolizującego życie człowieka. W swej mądrej, ciepłej i wnikliwej opowieści ukazuje czytelnikowi zmiany jakie zachodzą w nim samym i pozostałych liściach wraz z następującymi po sobie porami roku. Puentą opowiadania jest nieodwracalny fakt, iż życie i śmierć splatają się w jedną nieodwracalną całość.

 

Uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali opowieści i poprosili o kolejną czytankę. Tym razem wybór nieprzypadkowo padł na utwór Paulette Bourgeois zatytułowany „Franklin czeka na siostrzyczkę”, która miała pojawić się w domu małego żółwia wraz z nadejściem wiosny.

 

Na zakończenie spotkania najmłodsi czytelnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i obiecali, iż swój wolny czas poświęcą nie tylko na zabawę ale również na bliskie spotkanie z książką.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej