Realizację projektu „Z gwiazdami zaczytani” finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zakończyła spotkaniem autorskim z pisarką, poetką oraz ilustratorką książek dla dzieci Małgorzatą Strzałkowską.

 

Małgorzata Strzałkowska mieszka w Warszawie, lubi zieleń, bzy, koty i psy. Jest właścicielką sznaucerzycy o imieniu Gana. W dzieciństwie marzyła o tym, aby zostać baletnicą, a później ogrodniczką, jednak ostatecznie ukończyła bibliotekoznawstwo i przez wiele lat pracowała w bibliotece. Zadebiutowała w Świerszczyku w 1987 r. wierszem  pt. „Dżdżownica”. Napisała ok. 200 książek (część z nich zilustrowała). Jej wiersze, baśnie i opowiadania znajdują się w podręcznikach i antologiach, a książki na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Za całokształt twórczości otrzymała w 2014 r. Medal Polskiej Sekcji IBBY.
Na spotkaniu autorka opowiadała o swojej pracy, skąd czerpie inspiracje do swoich książek, którą książkę swojego autorstwa najbardziej lubi.  Przedstawiała dzieciom kolejne etapy powstawania książki, rozmawiała z dziećmi o polskiej mowie,  wartościach takich jak wolność, odpowiedzialność, piękno, wiara, miłość, dobro. W bardzo ciekawy sposób opowiadała młodym czytelnikom o polskiej mowie, dzieliła się swoją wiedzą o słowach, które zmieniły znaczenie lub zostały zapomniane. Poleciła dzieciom zabawę słowem, uczyła rymów i ćwiczyła wymowę oraz w mistrzowski sposób interpretowała swoje wiersze.
Na zakończenie uczestnicy pozowali do pamiątkowego zdjęcia oraz otrzymali autograf z dedykacją.
W spotkaniu brali udział uczniowie kl. II-III Szkoły Podstawowej w Żabnie oraz uczniowie kl. IV-VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ilkowicach.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej