"Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś" pisała Halina Bechlerowa. Trudno się nie zgodzić z pisarką, zwłaszcza gdy obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia i to zdanie stało się hasłem przewodnim misiowego spotkania.

Każde dziecko przecież wie, że Pluszowy Miś to najlepsza na świecie przytulanka do zabawy i do spania, dlatego misie towarzyszyły w tym dniu dzieciom, które przybyły do biblioteki, by wspólnie świętować ten dzień.

Podczas spotkania dzieci poznały historię pierwszego misia - zabawki Tedieggo oraz książki o najbardziej znanych literackich misiach: polskiego, bardzo roztropnego Misia Uszatka, angielskiego Misia Paddingtona i Kubusia Puchatka zawsze chętnego na małe co-nie-co. Tak jak misiowi bohaterowie bajki Przemysława Wechterowicza pt. „Proszę mnie przytulić”, z którą się zapoznały, bawiły się w przytulanie, a potem w zręczne łapki misia.

Na misiowym spotkaniu nie mogło zabraknąć, największego smakołyku misiów – miodu - i jego degustacji, by na koniec spotkania oglądnąć misiową bajkę.