Naszą bibliotekę odwiedziły pięciolatki z przedszkola w Żabnie. Czytanie zbliża, rozwija i kształci, więc z radością zachęcamy dzieci do kontaktu z literaturą już od najwcześniejszych lat życia.

Rozmawialiśmy o jesieni, jesiennych zajęciach, lesie i jego mieszkańcach oraz zbieraniu grzybów, a pomogła nam w tym książka Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak „Basia i wyprawa do lasu”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści i chętnie odpowiadały na pytania związane z jej treścią oraz opowiadały o własnych wspomnieniach ze spaceru do lasu.

Na zakończenie przedszkolaki pokolorowały zakładkę-muchomorka, na odwrocie której znalazły się informacje o godzinach pracy biblioteki i obiecały znów nas odwiedzić.

Zainteresowane udziałem w Lekcjach czytania grupy zorganizowane prosimy o kontakt z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Żabnie.