"Pirackie wakacje w Centrum Kultury i Bibliotece" -  pod takim hasłem odbywały się zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat organizowane przez Centrum Kultury i Bibliotekę w Żabnie.

 

 

 

Ciekawy temat oraz różnorodność zajęć sprawiły, że dzieci swój wolny czas chętnie i wesoło spędziły w naszej placówce. Wśród różnych propozycji znalazły się zabawy związane z piratami np. szukanie skarbu, tworzenie pirackich rekwizytów jak: czapka, luneta, przepaska na oko, hak pirata. Uczestnicy zajęć nabyli sprawności ruchowej wykonując piracką gimnastykę, bawiąc się w rekina i łowienie ryb.

O piratach dowiedzieli się wiele ciekawostek oglądając prezentację multimedialną pt. „Świat piratów” oraz słuchając pirackich opowieści. Nauczyli się też śpiewać piosenkę  „Morskie opowieści”. Atrakcją dla dzieci był udział w warsztatach z programowania robotów Finch z Lokalnego Klubu Kodowania.

Na zakończenie zajęć  zorganizowana została dyskoteka oraz konkursy z nagrodami.

 

Wakacje dobiegły końca, ale biblioteka ma wciąż wiele ciekawych propozycji dla młodszych i starszych czytelników. Regularnie spotyka się Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży, cyklicznie odbywać się będą lekcje czytania dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Ponadto odbywają się warsztaty programowania – Lokalny Klub Kodowania oraz wiele innych ciekawych zajęć. Wszystkich serdecznie zapraszamy, szczegółowe informacje w bibliotece!

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej