Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” to konkurs recytatorski przeprowadzany już po raz dziesiąty w trzech powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim.

 

Jego organizatorami są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z tych powiatów.

Dla powiatu tarnowskiego eliminacje do turnieju finałowego przeprowadziła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie. Wzięło w nich udział 72 uczestników – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tarnowskiego.

 

Jury w składzie: Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej, przewodniczący), Magdalena Dziura (GCK w Żabnie) oraz Anna Rąpała (M-GBP w Żabnie), oceniające uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VI) oraz ponadgimnazjalnych w kategorii artystycznej: recytacja przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła podstawowa (kl. IV-VI):

I miejsce: Oliwia Madejczyk – Szkoła Podstawowa w Tuchowie

II miejsce: Lena Rąpała – Szkoła Podstawowa w Gromniku

               Antonio Gumuła – Szkoła Podstawowa w Łętowicach

               Monika Wielbłąd – Szkoła Podstawowa w Przybysławicach

III miejsce: Emilia Król – Szkoła Podstawowa w Żabnie

                Emilia Michalska – Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich

oraz wyróżnienia dla Natalii Kumięgi (Szkoła Podstawowa w Ilkowicach), Karoliny Cisoń (Szkoła Podstawowa w Łętowicach) i Kacpra Witka (Szkoła Podstawowa w Niedomicach).

 

- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła ponadgimnazjalna:

I miejsce: Agnieszka Szczecina – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie      

II miejsce: Karolina Padło – I LO w Tarnowie

III miejsce: Dawid Rodak – I LO w Tarnowie

 

Druga komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Jadwiga Kusior (dyr. MBP w Dąbrowie Tarnowskiej) oraz Marta Warias (dyr. M-GBP w Żabnie) przesłuchująca recytatorów ze szkół podstawowych (kl. VII) oraz klas gimnazjalnych przyznała:

I miejsce: Natalia Kijowska – Szkoła Podstawowa w Niedomicach

II miejsce: Izabela Zając – Szkoła Podstawowa w Tuchowie

                Weronika Kosman – Niepubliczne Gimnazjum w Przybysławicach

III miejsce: Dawid Budzyń - Szkoła Podstawowa w Niedomicach

oraz wyróżnienia dla Piotra Dierżanowskiego (Szkoła Podstawowa w Żabnie), Patryka Stypki (Szkoła Podstawowa w Wojniczu) i Zuzanny Krzyżak (Szkoła Podstawowa w Siemiechowie).

 

Trzecia  komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Jadwiga Kusior (dyr. MBP w Dąbrowie Tarnowskiej), Marta Warias (dyr. M-GBP w Żabnie) oraz Kamil Patulski (instruktor muzyki GCK w Żabnie), po przesłuchaniu uczestników Turnieju w kategorii artystycznej: poezja śpiewana przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagroda: Julia Czekańska – Szkoła Podstawowa w Niedomicach

oraz wyróżnienie dla Wiktorii Ludwy (ZSP w Zakliczynie).

 

Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, pamiątkowe kubki oraz poczęstunek.

Nagrody ufundował: Burmistrz Żabna, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

 

Do finału X Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA 2017, który odbędzie się 26 października 2017 r. o godz. 10:00 w sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku (Plac Targowy 10) zakwalifikowali się laureaci I, II i III miejsc w kategorii recytacja oraz zdobywczyni nagrody i wyróżnienia w kategorii poezja śpiewana.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej