XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w tym roku przypada w dniach od 8 do 15 maja. Z tej okazji M-GBP w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich czytelników. Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych czytelników pt. „Na jagody” na podstawie  baśni Marii Konopnickiej pod tym samym tytułem.

  Jest to wierszowana opowieść o małym Janku, który wybrał się do lasu po jagody. W role aktorów wcielili się najmłodsi czytelnicy i jednocześnie członkowie teatru Moliki, działającego przy bibliotece. Główną rolę – Janka zagrała Paulina Czarna, Króla Jagodowego – Hubert Makowski. Pannami borówczanymi były: Kamila Chłoń, Oliwia Saładyga i Hanna Ciećko. Jagodowi Królewicze to: Wojciech Dziura, Tymoteusz Górczak i Nikola Fil. Panią Ochmistrzynię zagrała Milena Mikowska, a wiewiórki to Natalia Stryczek i Olga Mikowska. Narratorem była Zuzanna Dziura.
Spektakl obejrzały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Żabnie, Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Odporyszowie oraz dzieci  z Przedszkola „Pałacyk Malucha”  w Tarnowie. Na zakończenie pozowały do pamiątkowego zdjęcia oraz zwiedzały bibliotekę.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej