Powieść „Agrafka” autorstwa Izabeli Sowy zmotywowała członków młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w filii bibliotecznej w Niedomicach do wnikliwej analizy fabuły powieści skierowanej do nastoletnich dziewcząt.

 

 


Główną bohaterką powieści jest dziewczyna o imieniu Miłka, która za wszelką cenę chce kroczyć własną ścieżką życiową oraz mieć własny osąd na dylematy, które życie niesie ze sobą. Szczęście w oczach Miłki to nie możliwość zakupu markowych ubrań czy podziw znajomych. Miłka robi więc wszystko, aby nie stać się kopią swojej na pozór idealnej siostry. Marzy, aby stać się nieco niegrzeczną dziewczynką.

Sprzymierzeńcem w wykonaniu tego zadania staje się dziadek Miłki, wyklęty przez rodzinę dziewczyny. Klubowicze wystawili powieści wysoką notę, między innymi za ciekawą i mądrą fabułę, kładącą nacisk na przedstawienie czytelnikowi lęków i marzeń towarzyszącym młodym ludziom na progu dorosłości.


Następne spotkanie klubu odbędzie się 27 października o godz. 16.00. Zapraszamy do lektury Cornelii Funke pt.: ”Atramentowe serce”.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej