W tym roku po raz kolejny M-GBP w Żabnie obchodzi swoje święto. W maju przypada bowiem Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek. Z tej okazji żabnieńska biblioteka przygotowała wiele imprez i spotkań autorskich. Jedną z atrakcji były spotkania z bajkopisarzem, autorem książek dla dzieci – Wiesławem Drabikiem, który odwiedził naszą gminę już po raz drugi.

 

 
Na spotkaniach, które odbyły się w M-GBP w Żabnie oraz jej filiach w Niedomicach, Łęgu Tarnowskim, Otfinowie i Niecieczy, Wiesław Drabik opowiadał o swoim życiu i pracy pisarza. Swoją przygodę z pisarstwem rozpoczął dość późno, bo w wieku 40 lat. Po ukończeniu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pracował jako budowlaniec. Pierwszy wierszyk pt. „Wiosna” napisał dla swojej córki  w drodze do szkoły, a jego pierwszą książką była  „Bajka o smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków”.

Pisarz bardzo kocha zwierzątka, dlatego większość jego bajeczek opowiada o pieskach, kotkach, zwierzątkach leśnych, podwórkowych i zoologicznych. Pisze także bajeczki związane z historią, sportem, popularnymi zawodami, np. strażak, policjant, lekarz, nauczyciel.

Młodzi czytelnicy uważnie słuchali opowieści pisarza, chętnie odpowiadali na zadawane pytania i zagadki. Za dobrą odpowiedź otrzymywali bowiem naklejki, a najlepsi z nich - nagrody książkowe.

W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas I-II ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Niedomicach, przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Szkół i Przedszkola w Niecieczy oraz uczniowie klas 0-II ze Szkoły Podstawowej w Otfinowie. Spotkanie w Łęgu Tarnowskim odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki we współpracy z Instytutem Książki.

Po zakończonych spotkaniach była możliwość nabycia książeczek Wiesława Drabika wraz z dedykacją autora.

 

Miejsko-Gminna Bibloteka Publiczna w Żabnie 

Filia w Niedomicach

 Filia w Łęgu Tarnowskim

Filia w Niecieczy

Filia w Otfinowie

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej