Pod takim tytułem w Oddziale dla dzieci i młodzieży M-GBP w Żabnie odbyła się lekcja głośnego czytania połączona z zajęciami plastycznymi.

 

 

 


Dzieci z klasy „0” wysłuchały pogadanki na temat odzyskania przez Polskę niepodległości, a także o postaci, która jest symbolem walki Polaków o odzyskanie niepodległej Ojczyzny - o naczelnym wodzu Józefie Piłsudskim . Brały udział w dyskusji „Co wiem o swojej Ojczyźnie”. Recytowały wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”. Wysłuchały także opowiadania o chłopcu, który oddał życie za Ojczyznę pt. „Sztandar” Ryszarda Marka Grońskiego.

Na zakończenie dzieci miały za zadanie wykonać Orła Białego w koronie. Prace, które wykonały oddawały klimat dzisiejszej lekcji o patriotyzmie.

Na lekcje głośnego czytania „A to Polska właśnie ”zapraszamy wychowanków przedszkoli oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Żabno w każdy wtorek o godz. 10.30. Zainteresowane grupy prosimy o kontakt – Oddział dla dzieci i młodzieży M-GBP w Żabnie, tel. 14-645-69-31 wew.23.

 

 

 

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej