W Dzień Matki, 26 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie wystąpi z koncertem Tomek Kamiński. Ten znany twórca „muzyki z przesłaniem”, jak sam nazywa swoją twórczość, przyjedzie do Odporyszowa na zaproszenie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

 


Występ artysty odbędzie się w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” realizowanego ze środków 2. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Projekt realizowany jest w trzech gminach: Żabnie, Radłowie i Dąbrowie Tarnowskiej przez: Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Radłowie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej i Dąbrowski Dom Kultury. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Tomek Kamiński to wokalista, skrzypek, autor tekstów, przedstawiciel stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków jazzowych regularnie koncertuje i tworzy muzykę z przesłaniem. Jest współtwórcą toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał i grał na skrzypcach. Tworzył też muzykę ilustracyjną do filmów i spektakli teatralnych. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Louisiana Red, Charlie Musselwhite.
W 1999 r. miał premierę jego pierwszy autorski album „Małe miłości”. Niewątpliwym przebojem tej płyty jest piosenka „Ty tylko mnie poprowadź”, która do dzisiejszego dnia podczas koncertów porusza publiczność do wspólnego śpiewania z artystą. Nie inaczej będzie w Odporyszowie.
Serdecznie zapraszamy na pełen ciepła i pozytywnej energii koncert Tomka Kamińskiego. Dla chcących wziąć udział w koncercie mieszkańców Otfinowa, Niecieczy, Łęgu Tarnowskiego i Niedomic Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie organizuje bezpłatny transport.

Szczegółowe informacje można uzyskać w filiach Biblioteki w tych miejscowościach. Wstęp na koncert jest wolny.

 

 

 

 

 

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej