W ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki i we współpracy z Instytutem Książki 9 maja odbyło się w Bibliotece Publicznej w Niedomicach spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem - pisarzem dziecięcym, któremu ogromną popularność przyniosła seria książek dla dzieci „O Panu Kuleczce” i „Wesołym Ryjku”.

 

 


Podczas spotkania pisarz przeczytał dzieciom opowiadanie pt.: „Dywanik”, zawarte w książce serii o Panu Kuleczce, po wysłuchaniu którego dzieci dowiedziały się, iż nie wszystko co stare jest złe, tak jak nie wszystko co nowe jest dobre. Uczniowie dowiedzieli się także jak wygląda proces tworzenia książek i skąd można czerpać pomysły. Pisarz podzielił się także z dziećmi ciekawostką związaną z postacią Pana Kuleczki, którego istnienie zawdzięcza ilustratorce Elżbiecie Wasiuczyńskiej, która stworzyła szkic bohatera.


Duże zainteresowanie wzbudził „Worek pomysłów”, w którym znajdowały się różne rekwizyty. Czytelnicy wybierając przedmiot przedstawiały swoje skojarzenia z nim związane i w ten sposób kreowały własną wyobraźnię. Autor przywiózł także pacynki przedstawiające bohaterów z serii książek „O Wesołym Ryjku” i „Panu Kuleczce”.

 


Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Niedomicach. Na zakończenie spotkania Wojciech Widłak gorąco zachęcał najmłodszych czytelników nie tylko do czytania książek. ale także do podejmowania prób ich napisania, chętnie rozdawał też pamiątkowe autografy.

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej