Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie dzięki współpracy z Instytutem Książki gościła aktora filmowego i teatralnego – Tadeusza Chudeckiego, którego wielką pasją - poza aktorstwem – jest podróżowanie.

 

 

 


Aktor, którego grę mogliśmy podziwiać m.in. w takich filmach i serialach jak: „M jak miłość”, „Dwie korony”, „Korona królów”, „Ojciec Mateusz”, czy „Barwy szczęścia”, tym razem wystąpił w całkiem innej roli – podróżnika, który każdą wolną chwilę poświęca na poznawanie świata, głównie Europy i Azji. Jak twierdzi, wcale nie trzeba mieć dużo pieniędzy, by móc odkrywać ciekawe miejsca. Sam zwiedził już ponad 130 krajów, często wydając na te podróże mniej, niż gdyby podróżował po Polsce.
Tadeusz Chudecki o swoich wyprawach napisał dotychczas trzy książki podróżnicze: „Wspaniałe podróże na każdą kieszeń, czyli Europa za 100 euro”, „Dalej w drogę. Łatwe i tanie podróżowanie po Europie, czyli wszystko, co turysta wiedzieć powinien” oraz „Historia jednej podróży: Azja”. Jak zdradził uczestnikom spotkania obecnie pracuje nad kolejną książką, tym razem zabierze czytelników w podróż po Ameryce Południowej.


Autor w barwny i emocjonalny sposób opowiadał o swoich wyprawach – często jedynie kilkudniowych ze względu na liczne obowiązki aktorskie. Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem słuchali opowieści o wielu krajach z całego świata. Opisy podróży przeplatał wspomnieniami, anegdotami a także dzielił się z uczestnikami praktycznymi informacjami dotyczącymi podróżowania. Towarzyszyła temu prezentacja zdjęć z wypraw aktora, które dopełniały opowieści.
Po spotkaniu tradycyjnie był czas na indywidualne rozmowy z zaproszonym gościem, możliwość zakupu książek i zdobycia pamiątkowych autografów, a także zrobienia pamiątkowej fotografii.

 

Spotkanie z Tadeuszem Chudeckim odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy M-GBP w Żabnie. Na ten rok we współpracy z Instytutem Książki zaplanowano jeszcze jedno spotkanie – tym razem dla młodych czytelników – z Wojciechem Widłakiem.

 

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej