Sporą rzeszę miłośników muzyki zgromadził koncert Andrzeja Sikorowskiego i Jacka Królika, który odbył się 13 marca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Artysta swoim śpiewem zachwycił żabnieńską publiczność, która długo żegnała go owacjami na stojąco.

 

 

 

Podczas koncertu wybrzmiały najbardziej znane piosenki Andrzeja Sikorowskiego, zarówno te wykonywane z zespołem „Pod Budą”, jak „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „Jeść, pić, kochać”, jak i późniejsze – z płyt nagranych wspólnie z córką. Publiczność szczególnie zachwyciły „Okno na planty” czy „Moje kobiety”.

Andrzej Sikorowski to autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider krakowskiej grupy Pod Budą. Ma na swoim koncie kilkanaście złotych i platynowych płyt. Na scenie w Żabnie towarzyszył mu Jacek Królik – znakomity gitarzysta, obecny od ponad 30 lat na polskiej scenie muzycznej, nominowany do tegorocznej nagrody Fryderyka.

Koncert, w którym sporo utworów poświęconych było kobietom, stał okazją do świętowania w Gminie Żabno Międzynarodowego Dnia Kobiet. Z tej okazji skorzystał Burmistrz Żabna Stanisław Kusior, który wszystkim paniom złożył życzenia. Obecne na sali kobiety otrzymały także okolicznościowego kwiatka. Całości miłego wieczoru dopełnił słodki poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie „U Tatara” z Siedliszowic.

Koncert Andrzeja Sikorowskiego i Jacka Królika odbył się w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani”, który finansowany jest z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach jego 2. edycji. W ramach projektu przez cały rok w Żabnie odbywać się będzie wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych: spotkania autorskie, koncerty, spektakl teatralny, kabaret, warsztaty dla młodzieży. Zakupione zostaną także nowości wydawnicze do żabnieńskich bibliotek. Na projekt, przypomnijmy, zagłosowało 5789 osób, co uplasowało go na pierwszym miejscu listy rankingowej. Organizatorami projektu oprócz Gminnego Centrum Kultury i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie są: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej i Dąbrowski Dom Kultury. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

  

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej