W czasie trwania Tygodnia Bibliotek jedną z propozycji skierowaną dla najmłodszych czytelników były spotkania autorskie z Edytą i Robertem Zarębskimi zatytułowane „Śpiewająca biblioteka”.

 

 

 

Pierwsze spotkanie odbyło się 8 maja w filii bibliotecznej w Niecieczy i wzięły w niej udział dzieci z klasy IV i V z tamtejszej szkoły podstawowej. Drugie spotkanie zorganizowano 10 maja w Bibliotece w Żabnie dla uczniów z klasy I Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich oraz dzieci z żabnieńskiej zerówki. Spotkanie w Żabnie odbyło się w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani”. Projekt realizowany jest w trzech gminach: Żabnie, Radłowie i Dąbrowie Tarnowskiej przez: Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Radłowie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej i Dąbrowski Dom Kultury. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.


Autorka opowiedziała dzieciom o swoim dzieciństwie i marzeniach, ponieważ już od dziecka pragnęła zostać pisarką. Przygody z dzieciństwa, a szczególnie zjedzenie przez myszki pierwszych wierszy pani Edyty, stały się inspiracją do napisana książki „Opowieści babci Gruni”, którą również sama zilustrowała. W spotkaniu aktywnie uczestniczył również mąż autorki – pan Robert, który czytał fragmenty opowiadań, zamieniając je w teatralną scenkę i zadawał dzieciom zagadki. Spotkanie uatrakcyjniły piękne rysunki pani Edyty. Pisarka rysowała etapami postacie, a dzieci wykorzystując wyobraźnie, musiały odgadnąć co przedstawia czasem tylko widoczna na papierze jedna kreska. Na zakończenie spotkania przy akompaniamencie pana Piotra, który jest muzykiem i kompozytorem, dzieci wspólne zaśpiewały piosenkę „Mądra rzeka”.


Po spotkaniu nie mogło zabraknąć wspólnej fotografii. Dzieci mogły także zakupić książki z dedykacją autorki, a bibliotekom pozostały na pamiątkę piękne rysunki pani Edyty Zarębskiej.

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie

Filia w Niecieczy 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej