Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie – Oddział dla dzieci i młodzieży oraz Filia w Łęgu Tarnowskim serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie ze znaną pisarką Justyną Bednarek.

 

 

 

Justyna Bednarek to pisarka, romanistka, dziennikarka i redaktorka.

Przez wiele lat pracowała jako tłumaczka z języka francuskiego i redaktorka pism kobiecych. W roku 2004 wydała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku („Lenek i podróż”, „Lenek i gwiazdka”, „Lenek i polowanie”). „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, wydane w 2015 roku są jej powrotem do literatury dziecięcej. Zilustrowane przez Daniela de Latour, Skarpetki zdobyły kilka nominacji i nagród. W roku 2016 ukazały się jej dwie kolejne książki: „Pięć sprytnych kun” z ilustracjami Daniela de Latour oraz „W to mi graj. Bajki muzyczne” z malarskimi grafikami Józefa Wilkonia. W 2017 roku ukazała się druga część skarpetkowej sagi, pod tytułem „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)", ponownie zilustrowana przez Daniela de Latour. W planach jest realizacja serialu animowanego inspirowanego książką.

 

Spotkanie w Żabnie odbędzie się 12 czerwca o godz. 9.00 w Sali klubowej GCK w ramach projektu „Z gwiazdami … nie tylko zaczytani” realizowanego ze środków 2. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Będą to warsztaty literacko-plastyczne pt. „O srebrnej łyżce”.


Spotkanie w filii bibliotecznej w Łęgu Tarnowskim odbędzie się 12 czerwca o godz. 11.00, będą to warsztaty pt. „Spotkanie skarpetkowe”.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej