Długimi owacjami na stojąco i prośbami o bisy zakończył się sobotni koncert Tomka Kamińskiego w Odporyszowie. Autor takich przebojów jak: „Ty tylko mnie poprowadź”, „Anioły do mnie wysyłaj” czy „Tylko bądź” okazał się nie tylko świetnym muzykiem i wokalistą ale też gawędziarzem oraz niezwykle ciepłym i sympatycznym człowiekiem.

 

 

 


Koncert, który odbył się w Dzień Matki w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie zgromadził rzeszę miłośników dobrej muzyki nie tylko z Odporyszowa, ale z całej gminy Żabno i okolicy. Tomek porwał publiczność do tego stopnia, że ostatni zagrany na koncercie utwór „Ty tylko mnie poprowadź" słuchacze zaśpiewali właściwie sami…


Tomek Kamiński to wokalista, skrzypek, autor tekstów, przedstawiciel stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Jest współtwórcą toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał i grał na skrzypcach. Podczas koncertu w Odporyszowie towarzyszyli mu znakomici muzycy na gitarze i kontrabasie.


Koncert Tomka Kamińskiego odbył się w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 2. Edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest na terenie 3 gmin subregionu tarnowskiego czyli w: Żabnie, Radłowie i Dąbrowie Tarnowskiej przez instytucje kultury: Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie oraz Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

 


Wszystkich, którzy lubią dobrą muzykę zapraszamy, tym razem do kościoła w Żabnie, na koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes”, który odbędzie się już 10 czerwca o godz. 18:00.

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej