W czwartek 26 kwietnia w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie miał miejsce wernisaż wystawy „Campo dei Miracoli” Adama Jańca. Była to już 49. wystawa artysty, który, jak sam podkreśla jest amatorem, czyli człowiekiem tworzącym z miłości do piękna.

 

 

Na wystawie znajduje się blisko 100 obrazów artysty, które w dużej mierze oparte są na wspomnieniach z podróży do Włoch. Wernisaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zwiedzający wystawę zgodnie podkreślali, że są pod ogromnym wrażeniem talentu autora, a ich zachwytom i podziwom długo nie było końca.
Adam Janiec to mieszkaniec podtarnowskich Łętowic. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień za swe dokonania artystyczne. Odznaczony został m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP i odznaką Zasłużony Działacz Kultury przez Ministra Kultury. Swoje prace w Żabnie prezentuje już po raz piąty.
W artystyczny nastrój, który towarzyszył otwarciu wystawy, wprowadził widzów spektakl teatralny grupy AD HOC - „SERENADA” w reżyserii Elżbiety Kijowskiej.
Spektakl wcześniej prezentowany był na  6. Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich pod nazwą POSIADY TEATRALNE na Orawie w marcu br. w Jabłonce. Przed żabnieńską publicznością wystawiony został raz pierwszy i przyjęty przez widów z dużym entuzjazmem. W spektaklu wystąpili: Katarzyna Smolik, Anna Chyc, Małgorzata Mazur, Adam Tomczyk i Krzysztof Ryndak.
Wystawa „Campo dei Miracoli” Adama Jańca w Żabnie czynna będzie do końca maja. Zwiedzać ją można od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 20.00 oraz w soboty od 10.00 do 14.00.

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej