W niedzielę 22 września Żabno odwiedził Andrzej Krzywy lider zespołu De Mono. Podczas spotkania dał się poznać jako pełen uroku, niezwykle ciepły i wrażlwy człowiek.

 

 Artysta opowiedział zgromadzonej w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie publiczności o swoim dzieciństwie oraz o kareierze zawodowej, pełnej nie tylko przypadków, ale także wyrzeczeń. Muzyk opowiedział o pracy nad książką „Na krzywy ryj. Szczera spowiedź lidera De Mono”, którą ze specjalną dedykacją dla czytelników można już wypożyczyć w żabnieńskiej bibliotece. Po rozmowie Adrzej Krzywy w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków: Wojtka Klicha (gitara), Arka Boryczki (gitara), Jurka Drobota (gitara basowa) i Kamila Patulskiego (perkusja) zagrał i zaśpiewał wspólnie z publicznością. Nie zabrakło również czasu na bezpośrednie spotkanie z widzami. Andrzej podpisywał swoje książki, chętnie fotografując się i rozmawiając z fanami.

Spotkanie z Andrzejem Krzywym w Żabnie odbyło się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami projektu są burmistrzowie 3. gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej