W  niedzielę – 27 października Żabno odwiedzi Anna Jurksztowicz – wybitna polska wokalistka, producentka muzyczna, piosenkarka specjalizująca się w dziedzinie jazzu, muzyki rozrywkowej i popu. 

Jest laureatką wielu nagród m.in. głównej nagrody 22. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za piosenkę „Diamentowy kolczyk”. Na scenie w Żabnie Annie Jurksztowicz towarzyszył będzie zespół muzyków, a wśród nich Krzesimir Dębski - kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent – prywatnie mąż artystki.
Anna Jurksztowicz już w wieku 16 lat występowała zawodowo na estradach obok największych gwiazd polskiej muzyki. Reprezentowała polską piosenkę na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Niemczech, Szwecji, Włoszech, Turcji, Egipcie czy w Indiach.
Nagrała wiele piosenek do znanych filmów i seriali TV m.in.: „Kingsajz”, „VIP”, " W pustyni i w Puszczy", „Czułość i kłamstwa”, „Matki, żony i kochanki”, „Na dobre i na złe”, „Więzy krwi” i „Ranczo”.
Śpiewała też do polskich wersji filmowych kilku produkcji Walta Disneya.

Wszystkich fanów talentu znakomitego duetu muzycznego – Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego – zapraszamy 27 października o godz. 18:00 do Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Wstęp wolny.
Koncert odbędzie się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami projektu są burmistrzowie 3. gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie,  Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej