Artur Andrus - legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, konferansjer, poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego” i Mistrz Mowy Polskiej był gościem Gminnego Centrum Kultury i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie.

 

 

 

 

 

Chętnych do rozmowy z Arturem Andrusem nie brakowało. Sala widowiskowa Centrum Kultury wypełniona została po do ostatniego miejsca.

 

Nasz gość przez prawie dwie godziny opowiadał zebranym o swojej pracy i pasjach. Nie brakowało też anegdot z życia osobistego i zawodowego. Często były one związane ze znanymi osobami, m.in. Marią Czubaszek czy Andrzejem Poniedzielskim. Zebrani co chwilę wybuchali gromkim śmiechem.

 

Po zakończonym spotkaniu Artur Andrus podpisywał swoje książki, rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

 

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami projektu są burmistrzowie 3. gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej