Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie obchodziła w tym roku 10-lecie powstania Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

 

 

 

 

23 kwietnia 2009 roku odbyło się inauguracyjne spotkanie, w którym udział wzięło 13 osób. W tym samym roku kluby założyły Filie biblioteczne w Łęgu Tarnowskim, Niedomicach, Niecieczy i Otfinowie. A w 2010 roku powstał klub dla dzieci i młodzieży w Żabnie.
Obecnie na terenie gminy Żabno działa 5 Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i młodzieży oraz 1 dla dorosłych w żabnieńskiej bibliotece. Liczą one 39 stałych członków. Członkowie spotykają się raz w miesiącu, (łącznie odbyło się 57 spotkań) aby nie tylko dyskutować na temat przeczytanej lektury, ale także miło spędzić czas.
Dorośli klubowicze przeczytali w tym roku 11 tytułów współczesnej literatury polskiej i obcej m. in. książki pt. „Lalkarz z Krakowa”, „Miłość z kamienia”, „Stowarzyszenie Miłośników Literatury i placka z kartoflanych obierek”.
Dzieci i młodzież dyskutują na temat współczesnych książek dla dzieci.
W ramach działalności DKK odbywają się spotkania autorskie współfinansowane przez Instytut Książki w Krakowie. W tym roku gościł u nas Szymon Hołownia – dziennikarz, prezenter telewizyjny i autor książek.
Serdecznie zapraszamy miłośników książek na spotkania DKK, aby wziąć udział w dyskusji, a także spotkać się w miłym gronie.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej