Już 11 sierpnia 2019 r. serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie związane z projektem „Spotkania z kulturą bliską i daleką” w ramach 3. edycji budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. O godz. 19.00 obok Centrum Kulturalnego wsi w Bobrownikach wielkich zagra zespół „Turnioki”

 

 

 

Organizatorami projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” są burmistrzowie 3. gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie,  Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

„Turnioki” to folkowo – rockowy zespół, który nieprzerwanie koncertuje od 2000 roku. Dorobek grupy to zagranych ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą (Indie, Meksyk, Niemcy, Belgia, Ukraina, Czechy, Słowacja, Węgry) oraz wydane albumy płytowe: "Bycek", "Ciupaga", "Folk atak" (poprzedzona singlem "Hej Janicku"), "Piyrwso gwiozdka", "Na to Boze Narodzyniy", jak również uczestnictwo w wydawnictwach folkowych z innymi zespołami lub producentami.
Muzyka „Turnioków” to swoiste połączenie folku góralskiego z muzyką rockową. Niesie ona z sobą ogromną dawkę pozytywnej energii, przybliża góralską gwarę i muzykę, przenosi duchem w górskie krajobrazy.
Koncert „Turnioków” w Bobrownikach będzie zwieńczeniem obchodów 10-lecia działalności Zespołu Folklorystycznego „Bobrowianie”, które rozpoczną się o godz. 16.00 występami „Nieczajnian”, „Biskupian”, „Otfinowian” oraz gospodarzy, czyli „Bobrowian”.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej