Najlepsi recytatorzy oraz wykonawcy poezji śpiewanej z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego spotkali się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie podczas finału XII Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania".

Organizatorami turnieju są: Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu, Dąbrowski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, laureaci eliminacji powiatowych, którzy zostali ocenieni w dwóch kategoriach artystycznych: recytacja oraz poezja śpiewana.

Jury w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej), Magdalena Dziura (GCK w Żabnie) oceniające uczestników przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła podstawowa (kl. IV, VI):
I. miejsce: Leonard Popiela – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku
II. miejsce: Maria Jurek – Szkoła Podstawowa w Sterkowcu
III. miejsce: nie przyznano
oraz wyróżnienia: Piotr Sobczak (Szkoła Podstawowa w Żabnie), Jakub Szczebak (Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim)

- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła podstawowa (kl. VII, VIII):
Nagroda: Izabela Chmura – Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
             Julia Kuta – Zespół Szkolno-Przedszkolny, PSP nr 2 w Brzesku
oraz wyróżnienie: Adrian Berner (Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich)

- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła ponadpodstawowa:
Nagroda: Oliwia Trójniak (I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej)

W kategorii artystycznej: poezja śpiewana komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca) Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej), Magdalena Dziura (GCK w Żabnie) oraz Kamil Patulski (instruktor muzyki GCK w Żabnie), po przesłuchaniu uczestników przyznała nagrody:

- w kategorii artystycznej: poezja śpiewana - szkoła podstawowa (VII-VIII):
I. miejsc: Julia Kuta - Zespół Szkolno-Przedszkolny, PSP nr 2 w Brzesku
II. miejsce: Natalia Kusiak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Okocimiu
III. miejsce: Kornelia Woda – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku

- w kategorii artystycznej: poezja śpiewana - szkoła ponadpodstawowa:
I. miejsce: Jakub Kurowski – Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku
II. miejsce: Hanna Gorczyca – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Brzesku
III. miejsce: Aleksandra Kupiec – Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku

Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody uczestnictwa.
Nagrody ufundowali: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie.
Patronat honorowy nad Turniejem objęli: Burmistrz Żabna –Marta Herduś oraz Starosta Tarnowski – Roman Łucarz.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy do kolejnej edycji „Poszukiwań".