Miejsko-Gmina Biblioteka Publiczna wraz z filiami w Niedomicach, Łęgu Tarnowskim i Otfinowie po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską Noc Bibliotek.

 

 Tegoroczna akcja pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” odbyła się w naszych bibliotekach 4 października. Wieczorno-nocna impreza rozpoczęła się o godz. 18.00.


W Bibliotece w Żabnie dzieci miały okazję spędzić trochę czasu przy „ognisku” rozmawiając o tym co się dzieje w nocy i dzieląc się swoimi snami. Później odbyły się zajęcia plastyczne podczas których dzieci stworzyły piękne sówki. Nawiązując do hasła tegorocznej akcji Nocy Bibliotek, zorganizowano również kalambury, gdzie dzieci za pomocą samych gestów próbowały przekazać znane powiedzenia, przysłowia.


Biblioteka w Niedomicach czytelnicy rozwiązywali wspólnie zagadki „Detektywa Pozytywki” z książki Grzegorza Kasdepke. Wykonali także wystawkę upamiętniającą 100-lecie urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w 100 rocznicę urodzin pisarza i publicysty, więźnia sowieckich łagrów. Zabawa w „schowaną zakładkę” wywołała wiele radości i przy okazji nauczyła czytelników odczytywać sygnatury książek, a dzięki nim odnajdywać je na właściwym miejscu na półce.


Biblioteka w Łęgu Tarnowskim zaoferowała liczne zabawy ruchowo- umysłowe. Dzieci grały w gry planszowe a także zdobywały nową wiedzę przy pomocy książek popularnonaukowych. Dużo radości wywołały zabawy w grupach.


W Otfinowie zajęcia odbyły się pod hasłem „Przeczytaj ze mną w bibliotece – śladami znanych i lubianych poetów dziecięcych”. Zajęcia rozpoczęły się głośnym czytaniem i dyskusją na temat wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci chętnie również włączały się w różne gry i zabawy.

Uwieńczeniem „Nocy” we wszystkich oddziałach była projekcja komediowego filmu familijnego pt.”Ptyś i Bill”.

Uczestnicy spotkań otrzymali certyfikaty z podziękowaniem za udział w V edycji Nocy Bibliotek oraz zakładki do książek z logiem akcji.
Akcja Nocy Bibliotek to nie tylko promowanie czytelnictwa, ale także okazja pokazania czytelnikowi, że biblioteka jest miejscem przyjaznym i dostępnym dla każdego bez względu na wiek i zainteresowania.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej