W przedpołudniowy jesienny dzień Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie – Filia w Otfinowie miała zaszczyt gościć pisarkę Joannę Wachowiak, autorkę wielu opowiadań, bajek dla dzieci.

Twórczość Joanny Wachowiak to literatura ciesząca się uznaniem wśród czytelników oraz doceniana i wyróżniana wielokrotnie w różnorodnych konkursach.  W roku 2014 "Kot Kameleon" przyniósł pisarce nominację do literackiej nagrody IBBY Książka Roku. "Historyjki dla małych uszu" zdobyły nagrodę jury w konkursie organizowanym przez portal granice.pl oraz tytuł "Najlepszej książki na wiosnę". Z kolei książka  "Baba Blaga" zdobyła wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a "Ala Baba" została nominowana do 24. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Joanna Wachowiak jest doktorem nauk humanistycznych, swój czas na pisanie książek dzieli z pracą zawodową na uniwersytecie.

Spotkanie autorskie, które poprowadziła autorka wzbudziło żywą reakcję wśród dzieci. Z zainteresowaniem wysłuchały bowiem fragmentów książek autorki oraz historii powstania poszczególnych opowiadań i bajek. Autorka zdradziła dzieciom, skąd czerpie pomysły dla swojej twórczości. Opowiedziała o bohaterach swoich książek. Ostatni element zabawy miał charakter teatralny – za pomocą gestu i mimiki wybrane osoby miały przekazać wiadomości przeistaczając się w przybyszów z obcej planety – kosmitów.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali zakładkę z autografem w  podziękowaniu za udział w spotkaniu.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej