25 listopada przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto było dobrą okazją do odwiedzenia biblioteki i spotkania misia Tulisia – bohatera książki pt. „Kto przytuli misia Tulisia ?”, który uwielbiał się przytulać i wymyślał własne sposoby na przytulanie.

Gdy dzieci poznały historię Tulisia , rozpoczęła się zabawa w przytulanie: na kanapkę, samego siebie, tyłem do przodu, mocno że-aż, brzuszkowe, a potem wyliczanka jedna łapka druga łapka.

Przez całe spotkania dzieciom towarzyszył również Kubuś Puchatek i inne literackie misie oraz oczywiście ich własne domowe maskotki, z którymi nie rozstają się nigdy na długo. Kolorowe misie, małe i duże, grube i puchate, były w tym dniu wyjątkowymi gośćmi biblioteki.