W 2019 roku już po raz drugi biblioteka w Żabnie wraz ze wszystkimi filiami wzięła udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”.

 

 

 

 


Projekt „Mała książka – wielki człowiek” ma na celu popularyzację czytania wśród najmłodszych oraz zachęcanie do korzystania z biblioteki.
Podczas pierwszej wizyty w bibliotece dziecko otrzymuje wyprawkę w skład której wchodzi książeczka dla dzieci "Pierwsze czytanki dla...", poradnik dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika na której dziecko podczas każdej wizyty w bibliotece zbiera naklejkę.
Po uzyskaniu dziesięciu naklejek Młody Czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz otrzyma pamiątkową przypinkę.

 

II edycja akcji cieszy się dużym zainteresowaniem młodych czytelników. Od września w całej gminie wydano 222 wyprawek i kart. Dwunastu czytelników otrzymało dyplomy, wielu innych zdobywa swoje ostatnie naklejki.


Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat, wraz z rodzicami do odwiedzenia nas w Żabnie i filiach w Niedomicach, Niecieczy, Łęgu Tarnowskim i Otfinowie.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej