Uczestnikami niecodziennego wydarzenia byli mieszkańcy gminy Żabno, którzy w piątkowy wieczór obejrzeli spektakl teatralny „Umrzeć ze śmiechu” w wykonaniu aktorów kieleckiego teatru TeTaTet. Spektakl wystawiony został w plenerze w samym centrum Żabna.

 

 

 

Zabawna komedia zgromadziła sporą publiczność, która na żabnieńskim Rynku poznała historię Connie, Millie, Leny i ich niedawno zmarłej przyjaciółki Mary. I chociaż odejście tej ostatniej powinno być tragedią, to jednak za sprawą nagłych zwrotów akcji i znakomitych dialogów – na oczach zaskoczonych widzów - zamienia się w farsę. Sztuka Paula Eliota „Umrzeć ze śmiechu” w reżyserii Mirosława Bielińskiego to błyskotliwy spektakl, który nie tylko rozbawia do łez, ale także zmusza do głębszej refleksji nad życiem.

 

Spektakl odbył się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami projektu są burmistrzowie 3. gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie,  Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej