Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2019 ustanowiono Rokiem Stanisława Moniuszki, który połączony jest z obchodami 200. rocznicy urodzin kompozytora.

W związku z obchodami mamy przyjemność zaprosić do obejrzenia wystawy „To jest mój rok!” poświęconej życiu i twórczości Stanisława Moniuszki, wzbogaconej publikacjami i książkami mu poświęconymi, jak również dziełami kultury współczesnej z moniuszkowskimi nawiązaniami.

Stanisław Moniuszko to wybitny kompozytor, dyrygent, organista, pedagog, dyrektor Teatru Wielkiego w Warszawie, twórca polskiej opery narodowej. Jego twórczość operowa i pieśniarska stanowi trzon polskiego repertuaru wokalnego i niejednokrotnie jest osią zainteresowań artystycznych najwybitniejszych polskich śpiewaków. Utwory kompozytora, jego wielkie opery takie jak „Halka” i „Straszny dwór” do dziś są bardzo chętnie wystawiane na scenach oper całego świata.

Wystawę można zobaczyć do 25 października w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury.