Wakacje to idealny czas by pogodzić naukę z zabawą. Tym razem dzieci udały się w podróż poza granice Ziemi.

 

 

 


Na zajęciach dzieci poznały planety Układu Słonecznego, zobaczyły jak wygląda życie na stacji kosmicznej i z czym muszą zmagać się astronauci w codzienny życiu w kosmosie. Wspólnie wykonały „własny Układ Słoneczny” i tworzyły konstelacje.
Dużo radości wywołały tematyczne zabawy ruchowe m.in. deszcz meteorytów-zabawa z chustą oraz „odszukaj swoją planetę” – zabawa muzyczno-ruchowa, mająca na celu utrwalenie im wiedzy na temat planet Układu Słonecznego.
W podróży w kosmos dzieciom towarzyszyła książka „Profesor Astrokot odkrywa kosmos”, dzięki której dowiedziały się wielu ciekawostek na temat planet i przestrzeni kosmicznej, m.in. ile lat miałyby żyjąc na Merkurym i co się dzieje po wpadnięciu w Czarną Dziurę.


Nasza Biblioteka bierze udział w projekcie „Para buch! Książka w ruch! który łączy w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Już podczas zajęć wakacyjnych będziemy się starać zachęcić dzieci do poznawania świata i pokazywać, że nauka może być dobrą zabawą.
Projekt „Para buch! Książka w ruch!” finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej