XII Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” został zorganizowany w trzech powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim.

 
Konkurs którego organizatorami są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, ma na celu wyłonienie najlepszych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z tych powiatów. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: Burmistrz Żabna –Marta Herduś oraz Starosta Tarnowski – Roman Łucarz.
Eliminacje powiatu tarnowskiego do turnieju finałowego przeprowadziła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie. Wzięło w nich udział 56 uczestników – uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu tarnowskiego.


Jury w składzie: Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej, przewodniczący), Magdalena Dziura (GCK w Żabnie) oraz Edyta Więcek (MBP w Dąbrowie Tarnowskiej), oceniające uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VI) w kategorii artystycznej: recytacja przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła podstawowa (kl. IV-VI):
I. miejsce: Jan Szary – Szkoła Podstawowa w Tuchowie
II. miejsce: Piotr Sobczyk – Szkoła Podstawowa w Żabnie
III. Wiktoria Ptaśnik – Szkoła Podstawowa w Niedomicach
Łucja Szwalec – Szkoła Podstawowa w Ilkowicach
oraz wyróżnienia: Amelia Chołoda (Szkoła Podstawowa w Sieradzy), Oliwia Curyło (Szkoła Podstawowa w Wietrzychowicach)

Druga komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Kamila Ryba (M-GBP w Żabnie) oraz Marta Warias (dyr. M-GBP w Żabnie) przesłuchująca recytatorów ze szkół podstawowych (kl. VII, VIII):

- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła podstawowa (kl. VII, VIII):
I. miejsce: Martyna Janeczek - Szkoła Podstawowa w Żabnie
II. miejsce: Dominika Kuc –Szkoła Podstawowa w Łętowicach
Julia Magiera - Szkoła Podstawowa w Sieradzy
III miejsce: nie przyznano
oraz wyróżnienia: Szymon Siwiec (Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach), Natalia Tomaszewska  (Szkoła Podstawowa w Wojniczu), Wiktoria Zardzielewicz (Szkoła Podstawowa w Tarnowcu)

Trzecia komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Kamila Ryba (M-GBP w Żabnie), Marta Warias (dyr. M-GBP w Żabnie) oraz Kamil Patulski (instruktor muzyki GCK w Żabnie), po przesłuchaniu uczestników Turnieju w kategorii artystycznej: poezja śpiewana przyznała wyróżnienie dla Aleksandry Dyk (Szkoła Podstawowa w Tarnowcu)

Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.
Nagrody ufundowali: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Do finału XII Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA 2019, który odbędzie się 25 października 2019 r. o godz. 10:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie zakwalifikowali się laureaci I, II i III miejsc.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej