Dziś w filii M-GBP w Otfinowie gościł Grzegorz Kasdepke, jeden z najchętniej czytanych polskich autorów dla dzieci  i młodzieży, Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

 

 


W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klas III-V Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie oraz Zespołu Szkół i Przedszkola w Niecieczy.
W trakcie spotkania Pan Grzegorz opowiadał o swoich książkach, często czytając ich fragmenty. Ciekawie opowiadał o związkach frazeologicznych, nawiązując do książki "Co to znaczy...". W pewnym momencie spotkanie przerodziło się w swego rodzaju konferencję prasową - autor zachęcił dzieci do zadawania pytań, obiecując odpowiedzieć na każde z nich. Pytań było dużo: na temat dzieciństwa, ulubionego sportu, ulubionych książek i zwierząt.
Spotkanie przebiegło w fantastycznej atmosferze, a pełne humoru wypowiedzi autora spotkały się z pełnym uznaniem uczestników spotkania i tylko ograniczony czas uratował naszego gościa przed niekończącymi się pytaniami.
Na koniec spotkania autor wpisał się do bibliotecznej kroniki i podpisał książki, które można było nabyć na miejscu.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej