W poniedziałek 11 października gościem Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie będzie Grzegorz Kasdepke. Dziennikarz z wykształcenia „baśniopisarz” z zamiłowania.


Zaczynał jako student w „Polityce”, by potem przez 5 lat tworzyć „Świerszczyk”. Pisywał scenariusze do programu „Budzik” oraz filmowe nowele.
Najlepiej czuje się w roli „baśniopisarza” i tak się przedstawia. Jest autorem kilkudziesięciu książek - w tym wielu nagrodzonych!
„Kacperiada. Opowiadania dla łobuziaków i nie tylko” uzyskała nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego oraz wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestsseler Roku 2001.
„Co to znaczy?” oraz „Bon czy ton” nagrodę Edukacji XXI. „Mity dla dzieci” znalazły się na liście książek zalecanych do czytania przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.
Jest autorem licznych bestsellerów, serii książek o detektywie Pozytywce, zawsze kojarzonych z charakterystycznym poczuciem humoru i ciepłem.
Jego teksty ukazywały się w wielu czasopismach i podręcznikach szkolnych.
Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu!
Najważniejsze bez wątpienia jest to, że wszystkie książki Grzegorza Kasdepke podobają się dzieciom.
Zapraszamy do Biblioteki w Żabnie młodych czytelników i ich rodziców, a może dziadków - poniedziałek 11 października godz. 17.00.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej