M-GBP w Żabnie i jej Filie jak co roku włączyły się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek przebiegającą w tym roku pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

 Na uczestników Nocy Bibliotek w Żabnie czekało wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się od ćwiczeń ruchowych „Książki wzmacniają… mięśnie", gdzie rolę ciężarków spełniały książki. Była rozgrzewka, ćwiczenia wzmacniające oraz relaksacyjno-oddechowe – wszystkie z użyciem książek.
Po ćwiczeniach ruchowych dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, podczas których kolorowały żabnieńskie kolorowanki, a następnie obejrzały film „Operacja Człowiek w czerni” przygotowany na ten dzień dla wszystkich uczestników Nocy Bibliotek w Polsce.

Filia w Otfinowie w ten wieczór zapełniła się miłośnikami książek, gier planszowych i literackich. Uczestnicy wzięli udział w grze Podchody, w której musieli dojść do celu, aby znaleźć ukryty skarb. Tym skarbem okazała się być książka, której fragmenty były czytane w czasie wieczornego spotkania. Jak co roku, tak i teraz, nie obyło się bez zabawy „Rodzina nr 1 i Rodzina nr 2” , polegającej na tym, że każdy uczestnik walczy o swoje krzesło, na którym mógłby usiąść.
Odbyła się także projekcja filmu „Operacja Człowiek w Czerni”.

W Filii w Niedomicach uczestnicy również mieli okazję obejrzeć film pt. "Operacja Człowiek w czerni". Czekały też na nich specjalne zadania, takie jak: odkodowanie ukrytego obrazka czy wykonanie Lampy Lawy, która okazała się prawdziwym hitem.

Na wszystkich uczestników Nocy Bibliotek czekał słodki poczęstunek, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

 

Noc Bibliotek w Żabnie

 

Noc Bibliotek w Filii w Otfinowie

 

Noc Bibliotek w Filii w Niedomicach

 

Noc Bibliotek w Filii w Łęgu Tarnowskim

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej