Serdecznie zapraszamy na spotkanie „Podróże z Jarosławem Kretem”, które odbędzie się 30 września 2021 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej GCK w Żabnie.

 

 Jarosław Kret – dziennikarz, fotoreporter, prezenter telewizyjny. Studiował egiptologię, a także archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. W latach 90. był reporterem i prezenterem „Teleexpresu”. Prowadził autorski program telewizyjny „Klub Podróżników”, nakręcił kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i reportaży w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Należał do pierwszego założycielskiego składu redakcyjnego magazynu „National Geographic Polska”.
Jest prezenterem pogody i spikerem oraz autorem i współautorem cykli telewizyjnych: „Od słów do głów”, „Planeta według Kreta”, „Podróże z barometrem”. Od czerwca 2020 r. prowadzi na antenie Superstacji swój autorski magazyn „EkoKret”, w którym omawia zagadnienia związane z ekologią. Należy do elitarnego Explorers Club.
Jest autorem książek: „Kret na pogodę”, „Ziemia Święta”, „Madagaskar”, „Moja Ziemia Święta”, „Atlas pogody” (współautor), „Moje Indie”, „Planeta według Kreta”, „Mój Egipt”, „Podróże kulinarne z Jarkiem Kretem. Kuchnia indyjska”, „Mój Madagaskar”, „W Ziemi Świętej”.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie do odebrania w M-GBP w Żabnie od 20 września.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej