W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie oraz w jej filiach w Niecieczy, Niedomicach, Łęgu Tarnowskim i Otfinowie odbyły się warsztaty literacko-plastyczne „Zalipiańskie kwiaty wyobraźni”.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z gminy Żabno, a prowadzone były przez malarki z Domu Malarek w Zalipiu.
W czasie warsztatów uczestnicy poznali teksty nawiązujące do kultury ludowej, tradycję Malowanej Wsi oraz dowiedzieli się o możliwości zwiedzania malowanych gospodarstw i domów. Malarki z Zalipia przekazały wiedzę dotyczącą podstaw malowania zalipiańskich kwiatów i dzieci samodzielnie kolorowały, przygotowaną dla nich, kolorowankę. Dodatkową atrakcją warsztatów było malowanie drewnianych deseczek, które mogą zostać wykorzystane jako niepowtarzalna ozdoba kuchni.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „II Żabnieńskie spotkania z literaturą - wokół Tadeusza Nowaka” realizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Patronat honorowy nad projektem sprawuje Burmistrz Żabna Marta Herduś, patronat medialny Radio RDN Małopolska oraz Nowa Gazeta Żabnieńska.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej