W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Całe Żabno czyta dzieciom.”

 

 

 

 

 

 

 „Całe Żabno czyta dzieciom” to akcja, propagująca regularne czytanie. Do udziału w niej zapraszani są mieszkańcy gminy Żabno.
Dzisiaj naszym gościem był Adam Tomczyk – autor książek, opowiadań oraz pasjonat lokalnej historii. W swoim dorobku ma m.in. zbiory legend pt. „Legendy szepce srebrzysty Dunajec” oraz „W cieniu radłowskiego lasu”.
25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zaproszony gość Przedszkolakom z Przedszkola Publicznego w Żabnie przeczytał opowiadanie o uwielbianym przez dzieci Kubusiu Puchatku „Szkoła dla zwierzaków”. Adam Tomczyk opowiedział także dzieciom o swoich pasjach: pisaniu książek o tematyce historycznej oraz rzeźbieniu w drewnie np. postaci, aniołków, ptaków.
Druga część spotkania to zajęcia plastyczne. Dzieci wykonały zakładkę „misia koalę” z płatków kosmetycznych i kartonu.
Wizyta przedszkolaków w bibliotece była także okazją do zapoznania ich i zachęcenia do udziału w akcji „Mała książka wielki człowiek”, w ramach której na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym czeka wyprawka czytelnicza, karta do zbierania naklejek za każdą wizytę w bibliotece, a także projektowe zakładki i Dyplomy Małego Czytelnika.

Na głośne czytanie z Adamem Tomczykiem przybyli również uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Odporyszowie wraz z opiekunami. Wysłuchali oni fragmentu legendy „Perła królowej Jadwigi” ze zbioru „Legendy szepce srebrzysty Dunajec” autorstwa A. Tomczyka, zwiedzili Bibliotekę oraz zapoznali się z księgozbiorem i pracą bibliotekarza. Na zakończenie otrzymali zakładki do książek.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej