Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Kultury zapraszają na koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu Klezmorim Trio.

Koncert zespołu odbędzie się 20 września o godzinie 17:30 w sali widowiskowej GCK w Żabnie i jest częścią obchodów 80. rocznicy likwidacji getta w Żabnie w ramach Aktion Reinhard.

Klezmorim Trio tworzą muzycy, Karolina Stasiowska – altówka i śpiew, Marcin Wiercioch – akordeon, Piotr Południak – kontrabas, których połączyła pasja do żydowskiej i bałkańskiej muzyki klezmerskiej. Zainspirowani aszkenazyjską kulturą galicyjskiej diaspory, przenoszą widownię do muzycznego świata przedwojennych sztetli. Podczas ich koncertów można usłyszeć najpopularniejsze utwory i piosenki w języku jidisz, jak również historie ich powstania. Klezmorim Trio stworzyło perfekcyjne połączenie tradycyjnych melodii żydowskich i współczesnych, autorskich aranżacji, co daje niezapomniany efekt, długo pozostający w pamięci słuchaczy.

Koncert zespołu Klezmorim Trio odbędzie się w ramach projektu „Koło kultury", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna – Marta Herduś.