Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na  koncert składający się z tekstów Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Cypriana Kamila Norwida. W koncercie  zespołu PIRAMIDY zabrzmi kilkanaście najbardziej znanych wierszy Polskiego Romantyzmu.

PIRAMIDY pokazują Romantyków nie jako poetów, którzy są tylko wieszczami, symbolami, pomnikami. Poeci są przedstawieni w trakcie koncertu jako ktoś kto potrafił pisać o miłości, o normalnym życiu, o tym co nas spotyka, zaskakuje i o tym wszystkim, co pozostało aktualne po dzień dzisiejszy. Koncert odbędzie się 14 września 2022r. o godz. 10.00 na sali widowiskowej GCK w Żabnie.

Formacja  PIRAMIDY powstała w 2009 roku w Gdańsku, nazwana od jednego z wierszy Juliusza Słowackiego pt. „Rozmowa z piramidami”. Oprócz koncertów w Polsce, PIRAMIDY koncertowały w USA, odwiedziły także większość krajów Europy koncertując dla Polonii zagranicznych. PIRAMIDY to formacja znana także z bardzo różnych stylów muzycznych i różnych projektów – w tym teatralnych i filmowych, zespół często akompaniuje polskim aktorom, współpracuje z wytwórniami filmowymi oraz układa muzykę do słuchowisk i audiobooków. W dorobku zespołu znaleźć można pięć autorskich płyt, jak też kilka płyt skomponowanych i napisanych dla innych wykonawców, m.in. dla aktora Krzysztofa Tyńca.

Program wykonują:
Piotr Kajetan Matczuk
Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów”. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2).
Artur Chyb
Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.
Tomasz Imienowski
Gitarzysta basowy, kontrabasista, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy projektami muzyki bluesowej. Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego.

Koncert odbędzie się w ramach projektu „III Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół epoki romantyzmu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.