W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie - Filii w Niedomicach  odbyło się spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel - pisarką, scenarzystką, autorką kilkudziesięciu książek dla dzieci, takich jak: „Gębolud”, „Alojzy@kot_w_podróży”, „Maleńkie królestwo królewny Aurelki”; laureatką tegorocznej Nagrody Literackiej Podróż Hestii za książkę dla młodzieży „Stan splątania”.

 

 

 


W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach. Temat spotkania nosił tytuł: „Książka rozkwita jak kwiat”, podczas którego prowadząca przedstawiła dzieciom cały proces tworzenia książki od kiełkującego w głowie jak ziarno pomysłu na powieść, po moment, kiedy nabiera ona realnych kształtów i staje się jak rozkwitający kwiat. Uczniowie wysłuchali także opowieści ze zbioru bajek terapeutycznych pt.: „Siedmiu wspaniałych” o trzech świnkach akwizytorkach.
Na zakończenie spotkania Roksana Jędrzejewska-Wróbel rozdawała uczniom autografy z pieczątką, na której widniała podobizna ryjówki Florki, bohaterki jednej z jej książek.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce ks. Prałata Jana Mikulskiego Proboszcza Parafii  w Niedomicach, za możliwość organizacji spotkania autorskiego w świetlicy parafialnej „Oaza”, która powstała z jego inicjatywy, aby służyć mieszkańcom Niedomic.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Koło Kultury”. Wydarzenie finansowane jest przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Projekt realizowany jest w  2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju.
Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego - Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna - Marta Herduś.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej