W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek w tym roku pod hasłem „To musi się powieść”, odbyło się spotkanie z Edytą Jungowską - aktorką i lektorką oraz projekcja filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.

 

 

 



Podczas spotkania aktorka zaprezentowała kilka fragmentów „Pippi Pończoszanki” Astrid Lindgren. Czytane teksty przeplatane interaktywną zabawą powodowały, że uczestnicy chętnie odpowiadali na pytania, dzielili się swoimi wrażeniami oraz wesoło bawili. Ciekawe zabawy np. zamiana w siłacza rodem z cyrku do jakiego trafiła Pippi lub ćwiczenia stóp w zbyt dużych butach, takich, jakie nosiła nasza bohaterka, rozśmieszały całą widownię. Razem z aktorką dzieci tupały, prychały i wydawały rozmaite odgłosy. Grały również w orkiestrze i mówiły w obcych językach, w tym po japońsku.

Druga część Nocy Bibliotek to projekcja filmu przygodowego o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.
Po spotkaniu można było nabyć książki i audiobooki wydawnictwa Jung-off-Ska, a także zdobyć autograf Edyty Jungowskiej. Dla wszystkich uczestników Nocy Bibliotek Biblioteka przygotowała także drobne upominki.

Spotkanie z Edytą Jungowską odbyło się  w ramach projektu „Koło kultury”, finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej