Z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci - Joanną Olech spotkali się uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim.

 

 

 

 

 

 

Uczestnicy poznali pisarkę, która w humorystyczny sposób przedstawiła siebie i swoją rodzinę – Mamiszona, Papiszona, Miziołaka, Kaszydło i Małego Potwora, którzy stali się pierwowzorem najbardziej znanej i nagradzanej książki Joanny Olech pt. „Dynastia Miziołków”.
Dla miłośników Miziołków w październiku 2022 roku ukazała się druga część książki pt. „Miziołki wracają, czyli Kaszydło rządzi”.
Joanna Olech przedstawiła też uczestnikom spotkania inną rodzinę, tym razem fikcyjną – rodzinę małego zielonego smoka Pompona, o której można poczytać w serii książek autorki: „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Pompon na wakacjach”, „Pulpet i Prudencja. Smocze pogotowie przygodowe”.
Były mini konkursy, zgadywanki a nawet magiczny palec, który potrafił przewidzieć zawodową przyszłość. Na zakończenie można było dostać autograf pisarki ze specjalną pieczątką i  zrobić wspólne zdjęcie.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Koło kultury”, finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna – Marta Herduś.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej