Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie wraz z filiami zaprasza na warsztaty artystyczne dla dzieci inspirowane utworami Adama Mickiewicza, które poprowadzi Łukasz Zabdyr.

 

 

 

 
Łukasz Zabdyr – grafik i ilustrator, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ilustruje książki dla dzieci. W 1999 r. w tygodniku dla najmłodszych „Dominik” pojawiła się seria jego humorystycznych stripów „Jacuś”, do 2007 r. powstało ponad 400 historyjek. W 2003 r. ukazał się także album komiksowy „Jacuś. Bliskie spotkanie III stopnia”. W 2005 r. wyszedł drukiem kolejny album autora „Hirek & As. Gdy w Egipcie rządził Faraon”, który był publikowany w odcinkach również na łamach „Płomyczka”. Grafik współpracował także z miesięcznikiem „Promyczek Jutrzenki” oraz magazynem „Bliżej Przedszkola”.
Warsztaty odbędą się dla grup zorganizowanych 30 września w filiach bibliotecznych w Otfinowie o godz. 8.00 i Niedomicach o godz. 10.00 oraz 5 października w filiach w Łęgu Tarnowskim o godz. 8.00 i Niecieczy o godz. 10.00.
W M-GBP w Żabnie warsztaty odbędą się 5 października o godz. 14.00. Zapraszamy na nie dzieci w wieku 7-12 lat, obowiązują wcześniejsze zapisy w bibliotece, liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „III Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół epoki romantyzmu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej