W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się spotkanie z Moniką Witkowską – podróżniczką, himalaistką, żeglarką, zdobywczynią Korony Ziemi, pisarką, dziennikarką i przewodniczką wypraw trekkingowych.

Pani Monika poświęciła swoje życie podróżom. Podczas spotkania w bibliotece podzieliła się swoimi wspomnieniami z wypraw, szczególnie z wyprawy na K2. Podróżniczka opowiedziała o tym, jak ważne w spełnianiu marzeń są determinacja i ciężka praca. Przybliżyła obecnym codzienność osób podejmujących próbę wejścia na najwyższe szczyty Ziemi. Opowiedziała o swoich przygodach związanych ze wspinaczką – o zmaganiach z licznymi trudnościami, walce z własnymi słabościami oraz czynnikami zewnętrznymi. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak należy przygotować się do wyprawy, jakie niebezpieczeństwa czekają na Himalaistów oraz jak wygląda górski ekwipunek.

Ciekawej opowieści towarzyszył pokaz fotografii krajobrazów górskich z wyprawy na K2.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Literackie RYSY”.