Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie już po raz czternasty organizuje eliminacje powiatowe do Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” 2023, które odbędą się 17 października 2023 r.

 

 

 

 

 


Organizatorami turnieju są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie dla powiatu tarnowskiego, Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.
W całości przedsięwzięcia uczestniczą dzieci i młodzież powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. Turniej, rozbudzając poczucie estetyki, ma na celu przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, popularyzację literatury poprzez piękno słowa mówionego. Pozwala na realizację marzeń artystycznych dzieci i młodzieży, pomagając w odkrywaniu – poszukiwaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi.
Zwycięzcy turnieju otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy oraz wezmą udział w finale międzypowiatowym w Brzesku. Patronat nad turniejem objęła Burmistrz Żabna – Marta Herduś oraz starosta tarnowski Roman Łucarz.
Zgłoszenia należy składać do 9 października 2023 r.

W załączniku do pobrania regulamin oraz karta zgłoszenia.

  

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej