W filii bibliotecznej w Niedomicach gościła Barbara Gawryluk - znana i ceniona pisarka dla dzieci, dziennikarka radiowa oraz tłumaczka z języka szwedzkiego literatury dziecięcej.

W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego w Niedomicach. Tematem spotkania były "Psie historie Barbary Gawryluk. Opowieść o Dżoku, Kaktusie, Baltiku i Pulpie". Autorka czytała dzieciom fragmenty każdej z psiej historii, które zainspirowane były prawdziwymi wydarzeniami. Największą ciekawość wśród przedszkolaków wzbudziła opowieść o Dżoku, psie, który obdarzył swojego właściciela niebywałą przyjaźnią i głębokim przywiązaniem, przez co doczekał się własnego pomnika w pobliżu Wawelu, jako symbol psiej wierności.
Pisarka opowiedziała także dzieciom o psach, które na co dzień wykonują różne zawody i pomagają w ten sposób ludziom. Wśród nich są m.in. Luna - pies terapeuta, Rolek - pies przewodnik, Czart - pies lawinowy, Libma - pies pasterski, Morus - pies ratownik wodny. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem brały udział w tej niecodziennej lekcji literatury. Po spotkaniu można było zakupić książki i zdobyć autograf pisarki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej