Z okazji trwającego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek M-GBP w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich użytkowników. Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych czytelników pt. „Bajka o łaciatym słoniu” ks. Bogusława Zemana.

Bombik to jedyny na świecie łaciaty słonik. Z tego powodu przylgnęło do niego przezwisko Plama. Bombik wyrusza do Sapiącego Bambidu, starego mamuta, aby ten pomógł mu pozbyć się niechcianej plamy na grzbiecie. Podróż uczy słonika bardzo ważnej rzeczy: ten, kto ma dobre serce, jest piękny, choćby nawet był bardzo łaciaty.
W role aktorów wcielili się młodzi czytelnicy i jednocześnie członkowie teatru „Moliki” działającego przy Bibliotece. Główną rolę słonika Bombika zagrała Julia Śledź, mamę słonika Oliwia Szymura, tatę Barbara Cygan. W rolę hien wcieliły się Alicja Wieczorek i Zuzanna Śledź. Niebieską Żyrafę zagrała Nikola Zielińska, Starego Nosorożca – Kamila Kogut, a Sapiącego Bambidu - Joanna Kokolus. Narratorem był Tobiasz Górczak.
Spektakl obejrzały dzieci z Publicznego Przedszkola w Żabnie, rodzice i opiekunowie małych aktorów.